Рекомендованi eкскурсії та тури
01 Від «напою життя» до орла
02 Дотик на удачу
03 Прогулянка проспектом Свободи
04 Рейками трамваю № 7
05 Шляхами Львівських привидів
06 Маловідомі пам`ятки, польський Львів (Львовом на авто)

Музей мистецтва давньої української книги ім. Івана Федорова

Напевно, ви помічали, якими загадковими іноді бувають музеї. Зібравши в своїх стінах речі з віковою історією, вони водночас і зацікавлюють, і насторожують. Особливо містичним є музей на вул. Коперника, 15а, який ви бачите ліворуч від палацу Потоцьких.

Музей мистецтва давньої української книги ім. Івана Федорова. Вперше він був відкритий за назвою Музей імені Івана Федорова ще в II пол. XX ст. в приміщенні колишнього Онуфріївського монастиря. Проте через деякий час під музей було виділено цей корпус.

Серед експонатів музею є велика колекція стародруків, рукописів та педагогічної літератури. Найвідомішими експонатами є «Апостол», «Буквар» та Острозька біблія, надруковані Іваном Федоровим.

Донедавна у стінах музею зберігався особливий експонат. В одному з приміщень знаходився сейф з кістками Івана Федорова, які довгий час не мали змоги перепоховати. Виявлені в Онуфріївському монастирі, з певних причин вони були перенесені до музею та зберігалися тут. Саме тому, за словами працівників музею, дух першодрукаря не знаходив собі спокою. За словами очевидців, кожного вечора у музеї було чути дивні звуки. Складалося враження, що хтось важкими кроками ходить по приміщенні та важко зітхає. Одного разу працівник музею побачив, як на одному зі стелажів почали рухатись книжки. Одна з них впала на підлогу, відкрившись на главі «Чин поховання». Ніхто не мав сумнівів щодо того, що таким чином дух Івана Федорова просив про належне поховання.

Не так давно, у 2014 році, прохання духа було виконано і останки першодрукаря були перенесені на своє «законне» місце – в Онуфріївський монастир.

Невідомо, чи душа Івана Федорова віднайшла вічний спокій. Проте, в музеї і надалі можна відчути присутність того, хто завжди наглядатиме за своїми книгами.

comments powered by HyperComments